O mnie

Cześć! Nazywam się Justyna Cegła. Urodziłam się, studiowałam i mieszkam w Poznaniu, ale zdarza mi się bywać, od czasu do czasu, gdzie indziej. Fotografuję odkąd nauczyłam się pisać i czytać. Uwielbiam miejskie i wiejskie pejzaże, ludzi w naturalnym otoczeniu i świetle, przedmioty.

W 2015 ukończyłam Uniwersytet Artystyczny na kierunku malarstwo. Mój dyplom wziął udział w wystawie konkursowej pt.: Najlepsze Dyplomy ASP 2015 w Gdańsku. W latach 2014/2015 uczestniczyłam w polsko – niemieckich warsztatach pt.: Spotkanie Obrazów/Begegung der Bilder.

W 2016 roku wzięłam udział w wystawie pt.: MASKS/EXERCISES w Galerie 21 w Hamburgu. W tym samym roku odbyłam półroczną rezydencję artystyczną w Centrum Kultury ZAMEK w Poznaniu, gdzie realizowałam projekt fotograficzny pt.: Analogowy System Ewidencji Czasu (ASEC). W 2016 roku zostałam nominowana do udziału w 12. Konkursie im. E. Gepperta, poświęconemu młodemu malarstwu.

Moja publikacja pt.: Życie jest takie jakby właśnie została wydana przez niezależną oficynę Ostrøv  w roku 2018. Można się z nią zapoznać na stronie wydawnictwa  https://ostrov.pl/justyna-smidowicz-cegla/zycie-jest-takie-jakby-wlasnie

Robię zdjęcia dla agencji MISHKA, kawiarni PLAN, marki BARBARA, kawiarni i palarni kawy Uno, platformy roślinypokojowonastawione.pl, marki Be Organic, firmy Puromedica i restauracji Ptasie Radio.

Od 2012 roku prowadzę bloga fotograficznego http://mjuii.tumblr.com